אתר תלמידי בית הספר לאימון אישי NCS

                   חופש הבחירה לפי תורת הקוואנטים


העולם נפלא והחיים יפים – זה מה שאני חושבת - דינה איזן
 
העולם, כך טוענים הפיזיקאים הקוואנטים, הוא בעצם מרק אנרגיה ללא חומר, עשוי מהסתברויות ואפשרויות אינסופיות. כדי שאפשרות תקבל מימד גשמי, עלי לבחור בה מכולן. כל יום, על הבוקר, נפתח השוק מחדש והסוחרים מציעים אלפי פיתויים צבעוניים, פריטים נדירים וגם גרוטאות ישנות – אני יכולה לעבור בין הדוכנים ולבחור מה אני רוצה להיום. שמלה פרחונית וקלילה, נעלי התעמלות משומשות, זוגיות מנומנמת או אהבה חסרת שיפוט, חיזוק ידידות חדשה, גילוי חלק חבוי בתוכי, ארון תרופות חדש. הכול אפשרי והכול ממתין להחלטתי.
 
בפיזיקה הקוואנטית, אין מי שיכול להגיד מה נכון ומה לא נכון. כל האפשרויות קיימות וכולן שוות. אני יכולה לבחור יום אחרי יום בכעס, בטינה ופגיעות והסוחרים תמיד יזדרזו לספק לי את הסחורה. ואני גם יכולה לבחור כל יום מחדש בשמחה, באהבה ובחמלה וגם אותן השוק יעניק לי ביד רחבה. הכול על המדף, מחכה שאבחר בו. בפיזיקה הישנה, אין הרבה בחירה. אם פגעו בי, נפגעתי. אם אכלו לי, יש לי פחות אוכל. אם נתנו לי, קיבלתי. אם שכחו אותי, אני לא שוכחת ולא סולחת. בפיזיקה החדשה, יש עוד אפשרויות. אם פגעו בי, סלחתי. אם אכלו לי, בתיאבון. אם נתנו לי, אני יכולה לתת הלאה. אם שכחו אותי, תודה לאל, יש לי קצת מנוחה. 
 
חירויות רבות קיבלנו בשנים האחרונות – החופש להינשא למי שבחרנו, לחיות איפה שאנחנו רוצים, לעבוד במה שקרוב לליבנו. אבל חירות חדשה וטרייה הופיעה לאחרונה והיא יקרה מכולן - החופש לבחור במחשבות שלנו, ברגשות שלנו, ברצון להיטיב עם עצמנו ועם העולם.
 
דינה איזן                                 
                                             
 

חזרה לבירון קייטי לחצו מאמני תזונה NCS >>

     
    


        

      קורס מאמנים NCS - מנהל אקדמי: ד"ר צבי פוס
     
       דף זה מיועד לתלמידי NCS בלבד, למטרות לימוד והוראה בלבד. לחומר ההוראה
      זכויות יוצרים ואין להשתמש בו לפרסום, או לכל מטרה אחרת, ללא אישור
      המנהל האקדמי של NCS, ד"ר צבי פוס.    
 
   בית הספר לאימון אישי - גליקסברג 7 תל אביב 69412   טל. 0777-80-90-99   פקס. 03-6490048   /  © כל הזכויות שמורות לבית הספר לאימון אישי
 
עיצוב ובניית אתר - רועי אראלי השפעה באינטרנט