אתר תלמידי בית הספר לאימון אישי NCS

דף הבית >> מישהו לרזות איתו
 

                   מישהו לרזות איתו


מישהו לרזות איתו

נמאס לכם מהקילוגרמים העודפים ואתם רוצים לרזות ולאמץ אורח חיים בריא? מי יתאים לכם יותר: תזונאי או מאמן תזונה?
צביקה פוס, מאמן אישי MCIL

נפתח בשאלה: מה עדיף - מאמן תזונה או תזונאי? ובכן, זה בערך כמו לשאול מה נ עדיף - קפה או תה? שניהם טובים, אבל מן הסתם שונים. וההבדל בין תזונאי למאמן תזונה משמעותי אף יותר מההבדל שבין תה לקפה. אז איך בכל זאת תדעו מי מהם טוב יותר בשבילכם? השאלות שלפניכם יעשו סדר בסוגיה ויעזרו לכם להחליט מי מבין השניים יתאים לכם יותר.

האם מעולם לא עשיתם דיאטה ואתם לא יודעים כלום על אורח חיים בריא?
אם לא עשיתם דיאטה בעברלא קיבלתם תפריטים מתזונאי מוסמך, לא קראתם ספרים על תזונה בריאה, לא שמרתם על שגרת אימונים וגם לא שמעתם הרצאות בנושא – אתם זקוקים למידע. לייעוץ והדרכה שיענו על שאלות כמו: מתי וכמה לאכול בהתאם למצבכם הבריאותיכמה ואיזו פעילות גופנית תתאים לכם, כמה אתם אמורים לשקול בגילכם ועוד. במקרה הזה הכתובת שלכם היא תזונאי.

האם אתם שבעי דיאטותיודעים מה הערך הקלורי של כל בוטן וכמה שורפים בכל אימון – ובכל זאת אתם לא מצליחים לרזות? תם אנציקלופדיה מהלכת של ידערכשתם אותו מתזונאי, מהרופא המטפל שהציע תזונה מאוזנתמהספרות העשירה או ממקורות מידע אמינים נוספים. ידוע לכם מה אתם צריכים לאכול, כמה ומתי. ידוע לכם גם כמה פעילות גופנית נחוצה לכם ולאיזה משקל ריאלי כדאי לכם לשאוףאלא שלמרות הידע הרב שברשותכם היישום בפועל פשוט לא עובדניסיתם לעקוב ולמלא כמיטב יכולתכם אחר הוראות התזונאיואפילו הצלחתם להחזיק מעמד למשך תקופה מסוימת אבל כעבור כמה חודשים חזרתם לנקודת ההתחלה, במקרה הטוב. ההתנהלות הזו מעידה על כך שמבחינה רגשית אין באפשרותכם ליישם את ההוראותבמקרה הזה אתם צריכים כנראה מאמן תזונה, Coach Nutrition , מאמן אישי שעבר הכשרה בבית ספר להכשרת מאמנים המוכר בלשכת המאמנים בישראל.

מה קורה בתהליך מול מאמן תזונה?  מאמן אישי בתחום התזונה אינו דיאטן או תזונאי. תפקידו לסייע לכם ליישם את הידע שיש לכם ולהתמקד בשינוי הרגלים שמעכבים אתכם כמו אכילת לילה, בולמוסים ואכילת יתר באירועים וסופי שבוע. נוסף לכךמאמן התזונה מתמקד בהתמודדות עם אכילה רגשית, שבה רגשות כמו כעס, פחד או בדידות מנהלים אתכםמאמן התזונה רכש כלים אימוניים ומיומנויות ייחודיות המוכחות במאות מחקרים ומאמרים המבוססים על הפסיכולוגיה הקוגניטיבית, הפילוסופית והחיוביתשמאפשרים לנהל את הרגשות וכתוצאה מכך לאזן את האכילהבין מיומנויות האימון העיקריות: שאלות פתוחות, הקשבה ברמה מלאה למתאמן, שיקוף, העצמה והוקרה.


מה צריך לדעת לפני שבוחרים מאמן תזונה?* בדקו אם המאמן רכש את הכשרתו בבית ספר לאימון המתמחה בשינוי הרגלים, אכילה רגשית ניהול כעסים ומערכות יחסים, ומוכר בלשכת המאמנים בישראל ובאיגוד המאמנים הבינלאומי ICF .
בדקו גם אם המרצים באותו בית ספר הם מאמנים ומורים ותיקים בתחום ונושאים דרגה בכירה של לשכת המאמנים בישראל MCIL.   
ביה"ס למאמני תזונה NCS הוא ביה"ס הראשון בישראל שהוכר ע"י לשכת המאמנים. ביה"ס מוכר גם בארגון המאמנים הבינלאומי ICF. המנחים הראשיים: צביקה פוס, מאמן בכיר MCIL. דפנה פוס מאמנת בכירה MCIL וסופרוייזרית מוסכמכת בלשכת המאמנים בישראל. 


להרשמה לקורס הכשרת מאמנים NCS ולפרטים נוספים לחצו כאן >>


מנהל אקדמי: צביקה פוס מאמן אישי בכיר MCIL סופרוייזר לשכת המאמנים בישראל


 

 
   
 
   בית הספר לאימון אישי - גליקסברג 7 תל אביב 69412   טל. 0777-80-90-99   פקס. 03-6490048   /  © כל הזכויות שמורות לבית הספר לאימון אישי
 
עיצוב ובניית אתר - רועי אראלי השפעה באינטרנט