אתר תלמידי בית הספר לאימון אישי NCS

                   תהליך דיקנס

"תהליך דיקנס" לשינוי אמונות ודפוסים מגבילים

מאת יובל שחק - אימון NLP למצויינות אישית ועסקית‏
האם אי פעם עברה לכם בראש מחשבה, שבה אמרתם לעצמכם: "לו רק יכולתי לחזור בזמן לרגע אחד שבו דברים ממש ממש לא הסתדרו לי, עם החוכמה והידע שיש לי היום, הייתי יכול/ה לשנות לחלוטין את החיים שלי?"
 העניין הוא שאנחנו אף פעם לא יכולים להחזיר חזרה את העבר, אבל אנחנו יכולים למנוע מאותן בעיות שיש לנו בהווה להופיע שוב ושוב בחיים שלנו!
 תסתכלו על זה ככה: כל הבעיות שיש לכם היום נובעות מפחדים בנוגע למה שאולי לא יהיה לכם.
הבעיה היא שהתמקדות בפחדים שלכם עלולה להתממש במציאות שלכם...
הכוח של "הליך דיקנס" הוא שהוא נותן לכם הזהרה מראש ומאפשר לכם לשנות את מה שבעתיד עלול לגרום לכם לכאב גדול.
 "תהליך דיקנס" הוא תהליך של שינוי המבוסס על "הקמצן", דמות בספרו משנת 1843 של הסופר צ'ארלס דיקנס שנקרא "מזמור לחג המולד". הקמצן, פוגש בבוקר חג המולד רוח רפאים שמראה לו איך  יראה העתיד שלו אם ימשיך בהתנהגותו הנוכחית. הדבר גורם לקמצן לכל כך הרבה כאב, שגורם לו לשנות את ההתנהגות שלו, באופן שמשפיע על כל מי שסביבו. 
תהליך דיקנס משתמש בתהליכים פשוטים ויחד עם זאת מדהימים ממתודולגיית ה-NLP ומדעים אחרים. התהליך אינו מיועד לגרום לכם למצוא  דרכים להשתנות באופן מודע  (זה כמעט אף פעם לא עובד...) התהליך פועל מרמה לא מודעת.
במילים אחרות: שאלת ה"איך"? אינה רלוונטית. השאלה היא: מי אני רוצה להיות? מי אהיה אחרי שאשנה את האמונות המגבילות והדפוסים המגבילים שלי ואחיה את החיים שאני רוצה. 
כולנו יודעים מה אנחנו צריכים לעשות בחיים ומה צריך להשתנות כדי שיהיו לנו החיים שאנחנו רוצים, ואפילו איך לעשות את זה. על אף שאנחנו יודעים את  ה"מה" ואת ה"איך", רק לעיתים נדירות אנחנו פועלים במציאות באופן הזה. (לדוגמא: אנשים יודעים בדיוק מה צריך לעשות כדי לרדת במשקל. מה צריך לאכול, מה לא צריך לאכול, כמה ספורט רצוי לעשות וכו'.. וזה לא בהכרח גורם להם לשנות את הרגלי התזונה והספורט שלהם).
 הסיבה הפשוטה לכך היא שיש לנו אסוציאציה רגשית קטנה מאוד עד לא קיימת, למה שיקרה לנו אם נמשיך להאמין באמונה מגבילה, מחשבה מגבילה או התנהגות המבוססת עליהן. 
אם תוכלו לשייך לאמונה מגבילה כאב עצום, זה יתן לכם מינוף אדיר לשנות אותה!
השאר תלוי בכם, החליפו דפוס מגביל באמונה מעצימה אלטרנטיבית, ואז התנו אותה במוח שלכם שוב, ושוב ושוב ושוב (התנייה נויירו-אסוציאטיבית) עד שהיא תהפוך לדפוס חדש.
 החדשות הטובות שיש לי בשבילכם הן שזה הופך ממש קל להחליף דפוס התנהגות מגביל ברגע שיש לכם מספיק מינוף. הנה דוגמא קטנה להליך שכזה (אל תשכחו שחלק גדול מהחוויה נעלם כאשר קוראים אותו באינטרנט ולא חווים אותו לייב. מה שחסר כשאתם קוראים את ההליך הזה מהמחשב, זו אסוציאציה רגשית משמעותית לשינוי, המטרה שלי כאן היא להכיר לכם את הטכניקה). 
אני משתמשת בתהליך זה בסדנאות שלי וכמעט בכל אימון אישי אחד על אחד. 
מטרת התהליך הינה לחבר כאב מאסיבי לדפוסים המגבילים שלכם, והדרך המועדפת שתעשו את התהליך היא בעמידה, כדי שלא תרגישו יותר מידי בנוח... סיבה נוספת לעמידה היא שכשאתם עומדים, יש לכם אפשרות טובה יותר לבצע תנועות פיזיות, וכפי שציינתי קודם, פיזיולוגיה היא המפתח להלך רוח רגשי. הגוף שלכם והפיזיולוגיה שלכם משפיעים על איך שאתם מרגישים. אז תמצאו תנוחה שתאפשר לכם לדמיין ולהתחבר רגשית לזכרונות, לרגשות ואסוציאציות אמיתיים ודימיוניים.
 אז אני אבקש מכם לדמיין את החיים שלכם עכשיו, מה יש לכם בחיים? מה חסר בחיים שלכם? לאילו דפוסי התנהגות מגבילים אתם נענים? האם אלו רגשות? האם הם אמונות מגבילות או דפוסים מגבילים?
 ברגע שאתם מתחברים לכאב שנובע ממה שאתם מחמיצים עכשיו, ברגע הנתון הזה, דמיינו שאתם מרחפים ומתרוממים מעל לקו הזמן שלכם. תדמיינו שאתם מסתכלים על החיים שלכם מעל לקו הזמן שלכם. מאוד מאוד חשוב שתראו את עצמכם בתמונה כשאתם בדיסוציאציה (כלומר: תראו את עצמכם בתמונה). 
כשאתם עדיין מעל לקו הזמן שלכם, רחפו אחורה לכיוון העבר, וכנסו אל תוך כמה מהרגעים הכי כואבים בחיים שלכם. שימו לב כיצד הדפוסים המגבילים שלכם השפיעו על החיים שלכם עד עכשיו. עכשיו, שיש לכם את יתרון חכמת הבדיעבד, על מה אתם מצטערים? מה לא הייתם עושים אף פעם, אם הייתם יכולים לבחור מחדש?
הרגישו את הרגשות, ראו את המראות, שמעו את הקולות של כל רגע ורגע, כאילו את חווים אותו מחדש עכשיו. המשיכו לטייל אחורה בזמן וכנסו לרגעים שאתם הכי מצטערים עליהם, הרגעים הכי כואבים, שהייתם שמחים לשנות. התחברו רגשית לכל אירוע ואירוע כאילו הוא קורה מחדש, עכשיו. 
עכשיו, תרחפו שוב מעל לקו הזמן שלכם, ותחזרו להווה, לרגע הזה. מה המחיר ששילמתם בגלל האמונות המגבילות שלכם והדפוסים המגבילים שלכם?
טיילו לעתיד שלכם כשאתם מרחפים מעל לקו הזמן שלכם. לכו לשלושה חודשים מעכשיו בעתיד. מה המחיר שתמשיכו לשלם בגלל שלא שיניתים את האמונות המגבילות והדפוסים המגבילים שלכם? איך נראים החיים שלכם בשלושת החודשים הבאים בגלל שסרבתם לשחרר את האמונות המגבילות שלכם? התחברו לכאב העצום שתרגישו כאילו זה קורה ממש עכשיו.
לכו לשישה חודשים מעכשיו בעתיד. מה המחיר שתמשיכו לשלם בגלל שלא שיניתים את האמונות המגבילות והדפוסים המגבילים שלכם? איך נראים החיים שלכם בשלושת החודשים הבאים בגלל שסרבתם לשחרר את האמונות המגבילות שלכם? התחברו לכאב העצום שתרגישו כאילו זה קורה ממש עכשיו.
 לכו לשנה מעכשיו בעתיד. מה המחיר שתמשיכו לשלם בגלל שלא שיניתים את האמונות המגבילות והדפוסים המגבילים שלכם? איך נראים החיים שלכם בשלושת החודשים הבאים בגלל שסרבתם לשחרר את האמונות המגבילות שלכם? התחברו לכאב העצום שתרגישו כאילו זה קורה ממש עכשיו.
לכו לחמש שנים מעכשיו בעתיד. מה המחיר שתמשיכו לשלם בגלל שלא שיניתים את האמונות המגבילות והדפוסים המגבילים שלכם? איך נראים החיים שלכם בשלושת החודשים הבאים בגלל שסרבתם לשחרר את האמונות המגבילות שלכם? התחברו לכאב העצום שתרגישו כאילו זה קורה ממש עכשיו.
לכו לעשר שנים מעכשיו בעתיד. מה המחיר שתמשיכו לשלם בגלל שלא שיניתים את האמונות המגבילות והדפוסים המגבילים שלכם? איך נראים החיים שלכם בשלושת החודשים הבאים בגלל שסרבתם לשחרר את האמונות המגבילות שלכם? התחברו לכאב העצום שתרגישו כאילו זה קורה ממש עכשיו.
תחזרו להווה, לעכשיו, עם יתרון החכמה שבדיעבד. עכשיו, כשאתם באמת יודעים מה המחיר של הדפוסים המגבילים שלכם. מהן האמונות המעצימות והדפוסים המעצימים שלך? איך תחליפו את האמונות והדפוסים המגבילים?
 עכשיו מגיע החלק הנהדר של התהליך: תקרינו לעתיד שלכם עכשיו תמונה דימיונית או סרט, שמוכיחים ששיניתם את הדפוסים המגבילים שלכם, את האמונות המגבילות שלכם ואת התנהגויות המגבילות שלכם. שוב, עשו התנייה נוירו אסוציאטיבית חזקה לעונג ולשמחה הגדולים שיש לכם עכשיו, אחרי ששיניתם את הדפוסים המגבילים שלכם אחת ולתמיד.
זה הזמן לחגוג את העתיד החדש והמשכנע שלכם! 
שימו לב שהתהליך הזה הוא דוגמא מאוד מצומצמת אבל כשתחוו את התהליך הזה בסדנא או באימון של אחד על אחד זה יהיה באופן מאוד עוצמתי ומשנה חיים.
 תעשו לכם חיים טובים!
יובל.

  לצ'ארלי צ'אפלין "כאשר אהבתי את עצמי באמת" לחצו כאן >>


        

      קורס מאמנים NCS - מנהל אקדמי: ד"ר צבי פוס
     
       דף זה מיועד לתלמידי NCS בלבד, למטרות לימוד והוראה בלבד. לחומר ההוראה

      זכויות יוצרים ואין להשתמש בו לפרסום, או לכל מטרה אחרת, ללא אישור
      המנהל האקדמי של NCS, ד"ר צבי פוס.    
 
   בית הספר לאימון אישי - גליקסברג 7 תל אביב 69412   טל. 0777-80-90-99   פקס. 03-6490048   /  © כל הזכויות שמורות לבית הספר לאימון אישי
 
עיצוב ובניית אתר - רועי אראלי השפעה באינטרנט